• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mergeras
  • www.twitter.com

Anasayfa


     BRÜT BETON ASTARI

   
Ürün Kodu : BRÜT
Üretici : Merger Yapı Kimyasalları A.Ş
Ürün Özellikleri
Akrilik emülsiyon esaslı, brüt beton yüzey, duvar ve tavanlar için, alçı ve çimento esaslı sıvaların yüzeye işlenebilirliğini arttırıcı astar
        Detaylar
 
 
Detaylar
ÜRÜN TANIMI : 
BRÜT BETON ASTARI, akrilik emülsiyon esaslı, brüt beton yüzey, duvar ve tavanlar için, alçı ve çimento esaslı sıvaların yüzeye aderansını, çalışma süresini işlenebilirliğini arttırıcı astardır.
KULLANIM ALANLARI :
Brüt beton duvar, kolon ve tavanlarda alçı ve çimento esaslı sıva uygulamasından önce kullanılır.
AVANTAJLARI :
  • İç ve dış mekanlarda, düşey yüzeylerde ve tavanlarda, çimento ve özellikle alçı esaslı sıva harçlarının brüt beton yüzeylere yapışmasını arttırır.
  • Sıvaların hızlı su kaybını önleyen, çalışma süresini ve işlenebilirliğini arttıran kolay uygulanabilen bir astardır.
UYGULAMA DETAYLARI
YÜZEY HAZIRLIĞI : 
  • Uygulamadan önce aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, pas ve parafin kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalı ve yüzeyde gevşek parçacıklar olmamalıdır.
UYGULAMA YÖNTEMİ :
İstenilen kıvama göre %30-50 arası su ile inceltilip 3-5 dk. karıştırılarak homojen ve topaksız bir karışım elde edildikten sonra dış cephe rulosu ile önceden hazırlanmış yüzeye tek kat uygulanır.
Uygulama sırasında ürün belirli aralıklarla karıştırılmadır.
UYGULAMA ALETLERİNİN TEMİZLENMESİ :
Uygulama sonrasında aletler su ile temizlenebilir.
SARFİYAT :
Tek katta yüzeye bağlı olarak 1 kg ile 4-7 m² alan astarlanır.
AMBALAJ :
12 kg plastik bidon.
DEPOLAMA :
Ürün ağzı açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda dondan korunarak depolanmalıdır. Üst üste en fazla 5 bidon konmalıdır.
RAF ÖMRÜ :
Uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır. Açılmış ambalajlar ağzı sıkıca kapatılmalı ve bir hafta içerisinde tüketilmelidir.
GÜVENLİK UYARILARI :
Körlenmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır.Çocuklann erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Depolanma alanları havalandırmalıdır.Not:Ürünün amacının dışında kullanılması yada yukarıda belirtilen uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından MERGER YAPI MALZEMELERİ İNŞAAT VE İNŞAAT MALZ. İML. SAN. TİC. A.Ş. sorumlu değildir.